עיצוב הרמוני לארונות – הקשר בין עיצוב פנים ועיצוב ארונות

מאז ומעולם היה הקשר בין עיצוב פנים הבית ועיצוב ארון הבית לקשר גורדי בל יתואר. כעת, נשאלת השאלה מה קודם למה? הבית, כמי שהארון חייב להיות מאולץ לפיו, או שמא הארון שיכול וצריך ליצור מציאות בבית? כוונתנו, בפשטות, היא שניתן לבחור בשתי גישות עת בוחרים את ארונות הבית. בגישה הראשונה, בני הזוג צריכים להסכים שמדובר בבית בעיצוב סגנוני קבוע כלשהו: כפרי, מודרני, אורבני וכד’. בדרך זו, הארון שיכול להיבחר יהיה מתוך מגוון מוגבל של התקני אחסון המכילים מאפייני צבע וצורה מאד מסוימים. הגישה השנייה היא לא לקבוע נוסחת עיצוב לבית, אלא לבחור בארונות תחילה, ולפיהם – ליצור מציאות עיצובית קבועה בבית.

עיצוב הרמוני לארונות

מושגים וגישות: עצות עשה ואל תעשה בעצבך את ארונות ביתך

את הפסקה האחרונה סיימנו בנימה חיובית: ניתן לבחור למעשה באיזה ארון שרוצים, וליצור מציאות בבית. הבעיה היא שכמו שהרכבת פאזל ניתנת להתחלה מהיכן שרוצים אבל במהלך ההרכבה, ובמיוחד לקראת הסיום – אין הרבה אפשרויות, כך קורה גם בעיצוב בית. אם למשל לפני שבועיים החלטתם שאתם מעוניינים בארון חום, ולפני שבוע וחצי קניתם ספה חומה או כתומה, ובכך קיבעתם LOOKכלשהו לסלון, בחירה בארון כחול, תכלת או מרקם זכוכית כבר לא ממש תתאים – ותהיה בגדר “פיל לבן”. מה בכל זאת ניתן לעשות אם “נדלקנו” על הארון השונה? מודולציה עיצובית:
 

מודולציה עיצובית– ביצוע אקט דקורטיבי המקשר בין אזור המעוצב באופן מסוים לבין משנהו המעוצב בדרך אחרת, ולרוב – מנוגדת. במקרה של הארון, ניתן או לשים אותו בחדר מרוחק, ולקבוע שהוא יהיה בעיצוב שונה מיתר הבית, או לשים אותו באזור אחר בחדר שבו הוא לא מתאים להצבה רגילה, ובין שני האזורים ליצור אקט מודולטורי עיצובי. למשל – לבנות קיר עם דלת המהווה מחיצה בין האזור החום-כתום לאזור עם הרהיטים והארונות הכחולים-זכוכיתיים.

ארונות הזזה מעוצבים
 

בחברת א א ארונות תמצאו את מיטב הארונות בעיצובים מיוחדים המשלבים עיצוב, איכות ומגוון דגמים:

פנג שוואי– טכניקת עיצוב מהמזרח הרחוק המסתמכת על הקשר בין המלאכותי לבין הטבע, ומתבססת על תורות היוצרות אקסיומת כללים קבועה. לדוגמה: אין לבנות בבית הבנוי על פי עקרונות הפנג שוואי חלון מול דלת כי זה גורם להוצאת האנרגיות החוצה כלעומת שבאו.
 
ארון פתיחה – ארון דו כנפי או חד כנפי המכיל 1-2 דלתות פתיחה על צירן.
 
ארון הזזה – הוא ארון בו הדלתות זזות אופקית ולא מעגלית הן בעת הפתיחה והן בעת הסגירה.
 
ארון כוורתארון ללא דלתות בדומה בעיצובו לכוורת מדפים לחדרי ילדים.
 
חדרי ארונות – חדרי אחסון מלאי ארונות. נהוג לשלב בהם בעיקר ארונות כוורת וארונות הזזה לחיסכון במקום.

ארונות הזזה

חדרי ארונות

ארונות בגדים

ארונות ילדים

ארונות פתיחה

א. א תכנון ארונות

א. א תכנון ארונות

חברת א. א תכנון ארונות - אנו מייצרים מגוון ארונות הזזה לכל מטרה ובהתאמה לכל לקוח. הארונות ומערכות הפרזול מיוצרים בהקפדה רבה ותוך שימת לב לפרטים הקטנים, התוצאה היא עשרות דגמים מעוצבים של ארונות הזזה משובחים, יפים ונוחים לשימוש.
נשמח לעמוד לרשותכם, לתת שירות ומידע על כל דגם ומוצר שלנו.