הכול על סוגי החומרים לבניית ארונות

להלן סקירה קצרה על 4 סוגי חומרים עיקריים לבניית ארונות. החומרים משמשים לעתים לאותן מטרות ולעתים למטרות שונות. 2 פונקציות המטרה העיקריות בארון הן בניית גוף הארון ובניית הפרזול. למעשה, או נציג זוג חומרים לבניית גוף הארון וזוג חומרים לבניית פרזול. לבסוף, נספק לכם פסקה עם התאמה יסודית בין חומרי גוף הארון לחומרי הפרזול המתבקשים.

עץ טבעי

העץ הטבעי מרכיב את רוב הארונות בישראל. במידה מסוימת הוא ה- “רב בריח” של הארונות, במובן זה שהוא החומר החזק ביותר. ארונות הם לא כמו מדפים בחדר צדי, אלא התקני האחסון הכי חזקים בבית, ולכן אף מוכרן לא ימכור לכם עץ חלקי, מהול בשבבים מלאכותיים, וגם אם זה קורה, זה עשוי להיות בהתקנים פתוחים כמו מדפי כוורת וכונניות ספרים. מוצר אחסון שבמק”ט שלו רשום שהוא ארון כנראה יהיה עשוי עץ מלא. שוב, היתרונות מתבטאים בעמידות חסרת פשרות, שכן לא רק שמדובר בעץ איכותי, הוא גם הוכן במפעלים לצורך שהייה ממושכת בבתי אב, באמצעות תהליכים כימיים שונים. היתרון: עמיד ומעוצב. החיסרון: לא מושך את עיניהם של שכבות הגיל הצעירות, נתפס, במקרים רבים, כמגושם.

סוגי החומרים לבניית ארונות

מלמין

חומר רך וגם עמיד. אחיו הקטן של העץ. הם נראים דומה, אך המלמין הוא חומר נפרד. מראהו דינאמי יותר והוא מתאים גם לבתים עתיקים וכפריים וגם לבתים אורבניים ומודרניים כאחד. המלמין הוא בעל יכולת השתלבות שכזו משום שמצד אחד צבעו מאד בהיר, ומצד שני הוא ממשפחת העצים, שכן מדובר בחום בהיר ולא בלבן בהיר. יתרון: קל לסחיבה וגרירה, מה שגורר עלויות התקנה ומכירה זולות. לא נפצעים ממנו. חסרון: לא מספק את ה- “סחורה” שהעץ מספק. בעלי בתים שמרנים לרוב נרתעים מהחומר הזה שמתפרש כמודרני מדי.

פלסטיק

משמש לעיצוב הידיות של הארון. על פי רוב, מוצב על ארונות מלמין. במידה והפלסטיק מאד חזק ומאד כבד, ניתן לשלבו גם על ארונות עץ משוריינים וגדולים.

מתכת

משמשת לעיצוב הידיות של הארון. היא מתאימה רק לארונות עץ. הערה לגביהם: לעתים, המעצב יבחר באותו עץ ממנו עוצב הארון גם כחומר הייצור של הידית.

לסיכום

 שילוב חומרי ארון עם חומרי ידיות ארון

ארון עץ: ידית פלסטיק קשיח וכבד, ידית עץ, ידית מתכת.

ארון מלמין: ידית פלסטיק בלבד.

א. א תכנון ארונות

א. א תכנון ארונות

חברת א. א תכנון ארונות - אנו מייצרים מגוון ארונות הזזה לכל מטרה ובהתאמה לכל לקוח. הארונות ומערכות הפרזול מיוצרים בהקפדה רבה ותוך שימת לב לפרטים הקטנים, התוצאה היא עשרות דגמים מעוצבים של ארונות הזזה משובחים, יפים ונוחים לשימוש.
נשמח לעמוד לרשותכם, לתת שירות ומידע על כל דגם ומוצר שלנו.